• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

دنياي شگفت انگيز نو -انتشارات سمير

دنیای شگفت انگیز نو(1395)

نویسنده : آلدوس هاکسلی

مترجم : رضا فاطمی

نوبت چاپ : دوم

تعداد چاپ : 250

شابک : 9789642201099

تعداد صفحات : 314

25,000 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

naltrexone for alcoholism

where to buy naltrexone in uk

naltrexone for alcoholism

buy naltrexone uk

buy sertraline 50mg

buy sertraline online
وقایع این رمان در سال 2540 در شهر لندن می گذرد و آرمانشهری را به تصویر می کشد که در آن مهندسی ژنتیک به آفرینش انسانها با ویژگی های از پیش تعیین شده منجر شده، نظام اخلاقی جامعه با تشکیل حکومت جهانی و از میان بردن جنگ و فقر و نابودی کامل خانواده و تولید مثل به کلی پوست انداخته و دانش روان شناسی به طرز حیرت انگیزی اعتلا یافته و تنها هدف انسان ایجاد سعادت و از میان بردن رنج های غیر ضروری ست.
هاکسلی در سال 1958 در مقاله ای با نام بازنگری دنیای قشنگ نو (Brave New World Revisited) به سیر وقایع اتفاقیه 26 سال گذشته پرداخت و مدعی شد که تمدن بشری با سرعتی بسیار بیشتر از پیش بینی های او در حال حرکت به سمت این دنیاست.
رمان دنیایی دو چهره را به تصویر می کشد؛
انسان ها شاد و سالم هستند و زندگی مرفه و مجهزی دارند و صلح و دوستی همه جا را فراگرفته، نیازهای انسان ها به سرعت برطرف و محرومیت و رنج تا کمترین سطح کاهش یافته، اما همه این ها به قیمت قربانی کردن هنر، دانش و مذهب به دست آمده.
فقر و جنگ به کلی ریشه کن شده و هر انسان با توجه به ویژگی های ژنتیکی، آموزش های مبتنی بر اصول روان شناختی و امکانات و داروهایی که دولت جهانی در اختیارش می گذارد کاملا احساس خوشبختی می کند و البته این دستاوردهای شگفت انگیز با نابودی عناصری به دست آمده که نقطه محوری هویت بشر امروزین را تشکیل می دهند

آلدوس لئونارد هاکسلی (به انگلیسی: Aldous Leonard Huxley) (زاده 26 ژوئیه 1894 - درگذشته 22 نوامبر 1963) نویسنده و فیلسوف بریتانیایی و یکی از اعضای برجسته خانواده هاکسلی بود.
بیشتر شهرت او به خاطر رمان هایش همچون دنیای قشنگ نو که در یک زمینه پادآرمانشهری از لندن تصویر شده است، یا برای کتاب های غیر داستانی اش مانند درهای ادراک که به بیان تجربه های نویسنده از مصرف یک داروی روان گردان اختصاص دارد، و یا برای طیف گسترده ای از مقالات است. او در ابتدای دوران فعالیت اش، ویرایشگر مجله آکسفورد پوئتری بود و تعدادی داستان کوتاه و شعر نیز منتشر کرد. بعدتر، سفرنامه، فیلم نامه و نمایش نامه نیز نوشت. وی دهه های پایانی زندگی اش را در آمریکا گذراند و از 1937 تا زمان مرگش در لس آنجلس زندگی کرد. در سال 1962 یک سال قبل از مرگ اش، عنوان مصاحب ادبیات (به انگلیسی: Companion of Literature) از طرف انجمن پادشاهی ادبیات انگلستان به او اعطا شد.
هاکسلی یک انسان گرا، صلح جو و هجونویس بود. بعدها، موضوع های روحانی همچون فراروان شناسی، عرفان فلسفی به طور مشخص، و عام گرایی نیز در شمار علایق او قرار گرفتند. در سال های پایانی زندگی اش او را به عنوان یکی از اندیش مندان برجسته زمانه خودش پذیرفته بودند. او هفت بار برای دریافت جایزه نوبل ادبیات نامزد شده بود
آلدوس هاکسلی در انگلستان به دنیا آمد، پس از اتمام تحصیلات خود مدتی به تدریس اشتغال داشت و سپس طی سفری به ایتالیا، کار نویسندگی را آغاز کرد. هاکسلی پس از نگاشتن چندین اثر خود در شمار داستان سرایان و شرح حال نویسان مشهور انگلیسی درآمد. همچنین او را به خاطر احاطه حیرت انگیزش بر اغلب علوم و فنون زمان خویش، بهترین مغز دوران خود نامیده اند.
معروف ترین رمان او دنیای قشنگ نو نوشته سال 1932 است، که داستان آن در قرن بیست و ششم در لندن اتفاق می افتد. عنوان کتاب از قسمتی از نمایشنامه «توفان» از ویلیام شکسپیر گرفته شده است. مقاله معروف او با نام درهای ادراک نیز در سال 1954 منتشر شد که به شرح تجربیات او پس از مصرف مسکالین می پردازد.
هاکسلی یکی از پیشاهنگان ادبیات مدرن در نیمه اول قرن بیستم محسوب می شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط