• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

آدمخواري در واگن

آدمخواری در واگن قطار و چند داستان دیگر(0)

مجموعة حاضر حاوی چندین داستان کوتاه از «مارک تواین» نویسندة آمریکایی قرن نوزدهم تحت این عناوین است: مارک تواین، قورباغة جهنده، آدم‌خواری در واگن‌ها، رویای شگفت‌انگیز، ساعت من و... در داستان «آدمخواری در واگن قطار» راوی در قطاری به مقصد «سن لوئیز» با مرد خوش‌قیافه و خوش‌برخوردی هم‌صحبت می‌شود که حادثة هولناک و غریبی را برای او بازگو می‌کند: او می‌گوید در نوزدهم دسامبر 1853 از سن لوئیز با قطاری به جانب شیکاگو به راه افتادم که 24 سرنشین داشت. قطار در میان برف سنگینی توقف کرد و همة تلاش‌ها برای نجات یافتن بی‌نتیجه ماند. بزرگ‌ترین مشغلة فکری ما آذوقه بود. روز هفدهم در نگاه تک‌تک مسافران گرسنگی هولناکی پرپر می‌زد و سایه‌ای از چیزی که تجسم آن برای قلب همة مسافران غریب و ناباورانه بود. تا این که آقای «گاستن» به خود جرات داده و گفت: ما باید تصمیم بگیریم که کدامیک از ما می‌بایست بمیرد تا غذای بقیه شود. بعد از تعیین رئیس و هیئت زیر نظر هر روز یکی از مسافران خورده می‌شود. راوی بعد از شنیدن این حادثه احساس گیجی می‌کند و در خصوص صداقت گوینده هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهد. آیا به راستی این حادثة هولناک فاقد اصالت و واقعیت بوده است؟ موضوعی است که در این داستان می‌خوانیم.

نویسنده : مارک تواین

مترجم : مهدی افشار

نوبت چاپ :

تعداد چاپ :

شابک :

تعداد صفحات : 0

20,000 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

Amitriptyline for Back Pain

amitriptyline without prescription link amitriptyline for anxiety
کارآگاه تام سایر نام شخصیتی است که مارک تواین نویسنده آمریکایی خلق کرده‌است. او شخصیت اصلی ماجراهای کتاب کارآگاه تام سایر است و در سه رمان دیگر تواین هم حضور دارد. تام سایر آن‌طور که از آثار تواین استنباط می‌شود، پسری 15-14 ساله است.
او در شهری کوچک در کناره? رود می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمده و بزرگ شده است. تام نماینده? دنیای فوق‌العاده و بی‌دغدغه? پسرهای نوجوان پیش از جنگ داخلی آمریکا است. او مانند بسیاری از پسرهای آن زمان، بیشتر اوقات دوست دارد پابرهنه راه برود.
بهترین دوستانش جو هارپر و هاکلبری فین هستند. در کتاب کارآگاه تام سایر، او به یکی از همکلاسی‌هایش به نام ربه‌کا (بکی) تاچر دل می‌بندد. او با برادر ناتنی‌اش، سید، دخترخاله‌اش، مری و خاله پولی در شهر خیالی سن‌پترزبورگ در ایالت میسوری زندگی می‌کند.
تام خاله? دیگری هم به نام سالی دارد که در شهر پایکزویل، پایین رود می‌سی‌سی‌پی زندگی می‌کند. مادر او (خواهر خاله پولی) از دنیا رفته‌است. در رمان ماجراهای هاکلبری فین، تام یک شخصیت فرعی است و تنها در اواخر داستان سر و کله‌اش پیدا می‌شود. او که پسری نابالغ، خیال‌پرداز و شیفته? داستان‌های ماجراجویانه است، نقشه? از قبل طراحی شده? هاک برای آزاد کردن جو (برده? فراری) را به خطر می‌اندازد و در پایان معلوم می‌شود نیازی به فراری دادن جو نبوده چون صاحب جو به تازگی درگذشته و در وصیت‌نامه‌اش جو را آزاد کرده است.
درونمایه? رمان ماجراهای هاکلبری فین تحول فکری و عاطفی هاک است و در پایان داستان، مارک تواین با آوردن شخصییتی از گذشته (تام) می‌تواند این تحول را بهتر نشان دهد. امیدواریم که از دانلود این رمان لذت ببرید .

مارک تواین در 30 نوامبر 1835 در مرز ایالت میسوری آمریکا در روستای فلوریدا با کلبه‌های چوبی پراکنده به دنیا آمد. پدرش قاضی بخش و تاجری کوچک و اصالتاً اهل ویرجینیا بود که در کنتاکی درس حقوق خوانده و در همان‌جا به جین همپتون موخرمایی برخورده و با او ازدواج کرده‌بود. در 12سالگی پدرش فوت کرد و سمیوئل مجبور شد در چاپخانه‌های محلی پادویی کند و بعد در روزنامه‌ای که برادرش اوریون دایر کرده‌بود، ابتدا حروفچین و سپس چاپچی شد.
صفحاتی از روزنامه به مقالات طنزآمیز اختصاص داشت که سمیوئل آنها را می‌نوشت و با امضای عجیب‌غریب چاپ می‌کرد. در 18 سالگی به سنت لوئیس بزرگ‌ترین شهر ایالت میسوری رفت.
سپس به نیویورک رفت و مدت کوتاهی در چاپخانه‌های کوچک کار کرد. در طی 2–3 سال به شهرهای مختلف می‌رفت و در آنجا حروفچینی می‌کرد. وی سفر نافرجامی به آمریکای جنوبی داشت. از 1857 تا 1864 سوار بر کشتی بخار بر می‌سی‌سی‌پی سفر می‌کرد.
در 1859 مجوز ناخدایی کشتی گرفت و در این حین با امضاهای مختلف برای مجلات مقاله‌های طنز می‌نوشت. در جنگ داخلی آمریکا نقش کوچکی را برعهده گرفت. در سال 1866 با آلتا کالیفرنیا برجسته‌ترین روزنامه غرب قراردادی به این مضمون
امضا کرد: خبرنگار سیار بدون محدودیت مکان و زمان و سمت که دور کره زمین می‌گردد و ضمن سفر گزارش می‌نویسد.
با اولیوه لنگدن دختر یکی از صاحبان صنایع ثروتمند نیویورک پس از مغازلات بسیار ازدواج کرد. در بیست سال بین 1875 و 1894 شادترین و ثروتمندترین نویسنده بود و بهترین کتاب‌هایش را در این مدت نوشت. اما در نیمه دهه 1890 اندوه و تلخ‌کامی روزافزونی نصیبش شد. دختر جوانش سوزی وقتی پدر و مادرش در خارج بودند مرد. خانم کلمنز که سال‌ها بیمار بود از دنیا رفت و کوچک‌ترین دخترش ناگهان در شب کریسمس فوت کرد. در 1906 انشای سرگذشتش را آغاز کرد. 15 سال آخر عمرش را با نوشتن کتاب‌های جدّی و چند کتاب طنز گذراند. کلمنز نام مارک تواین را از ناخدای یک کشتی که با این نام در مجلات می‌نوشت به‌عنوان ادای دِین گرفت و در تمام کارهای طنزش از این اسم استفاده کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط