• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

کشتي شکستگان سنتيا

کشتی شکستگان سنتیا(0)

کتاب کشتی شکستگان سنتیا اثری است از ژول ورن به ترجمه محمدحسین حسن بیگی و چاپ انتشارات دبیر. ماجرای کتاب پیش رو در روستایی کوچک اتفاق می افتد، پسر نوجوانی به نام اریک از اهالی دهکده دارای استعداد و هوش سرشاری است که او را به شکلی مشهود از مردم روستا متمایز می کند و این چیزی است که توجه دکتر «شواریان» را به خود جلب می کند. دکتر نسبت به اریک کنجکاو می شود و پس از پرس و جو از دوست قدیمی اش در می یابد که پسر، فرزند حقیقی زن و مردی که بزرگش کرده اند نیست، بلکه در زمانی که شیرخواره ای هفت یا هشت ماهه بوده توسط ماستر هنگامی که مثل همیشه برای صید به دریا رفته است پیدا شده، اما ماستر و کاترینا هیچ گاه تلاشی برای یافتن خانواده حقیقی او نکرده اند.

نویسنده : ژول ورن

مترجم : محمد حسین حسن بیگی

نوبت چاپ :

تعداد چاپ :

شابک :

تعداد صفحات : 0

20,000 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

اگر پدر و مادر اصلی او می دانستند که چه گوهری را از دست داده اند می باید تا ابد اشک حسرت بریزند. اما تردید وجود دارد که پدر و مادرش بعد از غرق شدن کشتی «سنتیا» زنده مانده باشند. من برای پیدا کردن رد پایی از آن ها از هیچ کوششی دریغ نکردم. به چند نفر از شخصیت های برجسته انگلستان نامه نوشتم. خبرگزاری خاصی را مامور کردم تا در این زمینه کاوش های زیادی انجام بدهد. حداقل در بیست روزنامه پر تیراژ انگلیس، ایرلندی و اسکاتلندی آگهی های مشابهی دادم، ولیکن تا به امروز هنوز هیچ نوری به این معما نتابیده و راز یافتن پدر و مادر این کودک همچنان در پرده ای از ابهام باقی مانده است. خلاصه ای از تحقیقاتم به این شرح است…

 

ژول ورن (1905-1828) نویسنده نامی و آینده نگر فرانسوی بود که کتابهای زیادی با مضمون علمی-تخیلی نوشت. ژول ورن در هشتم فوریه 1828 میلادی در یک خانواده مرفه در جزیره ریدو شهر نانت فرانسه به دنیا آمد.
ژول ورن بنا به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. در ابتدا هرچند موفق نبود، ولی بعد پیشرفت سریعی کرد. «پنج هفته در بالون» او بسیار موفق بود و هواخواهان بسیاری یافت. ناشر آثار او، ژول هتزل برای او دوست و مشاور و همراه بسیار خوبی بود.
در آغاز آثار ژول ورن تنها در میان کودکان طرفداران و علاقمندانی داشت تا آن که منتقد و نویسنده‌ای به نام مارسل موره (1969-1887) چندین کتاب و رساله درباره ژول ورن نوشت و او را چنان که بود به دنیا معرفی کرد. مارسل موره در دو کتاب: «ژول ورن بسیار شگفت انگیز» (1960) و «اکتشافات ژول ورن» (1963) ژول ورن را به دنیا شناساند و از آن به بعد دوستداران ادب با نظر جدی تری به ژول ورن می‌نگرند.  

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط