• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

ماجراهاي تام ساير

ماجراهای تام سایر(1394)

رمان تام سایر که در سال 1876 منتشر شد، نمونه ای از شخصیتی را به تصویر می کشد که هر کسی می خواهد شبیه به او باشد. آزاد،‌ ماجراجو، اخلاقی و باهوش. او در قلب جنوب آمریکا یعنی در میسوری متولد شد.

نویسنده : مارک تواین

مترجم : سپهر شهلایی

نوبت چاپ : 1

تعداد چاپ :

شابک : 9786005955842

تعداد صفحات : 0

7,500 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

buy tamoxifen pct

buy tamoxifen citrate uk read here tamoxifen uk pharmacy

tamoxifen cost uk

tamoxifen 10 mg online

buy low dose naltrexone

buy naltrexone without prescription extrageek.com buy naltrexone no prescription
رمان تام سایر که در سال 1876 منتشر شد، نمونه ای از شخصیتی را به تصویر می کشد که هر کسی می خواهد شبیه به او باشد. آزاد،‌ ماجراجو، اخلاقی و باهوش. او در قلب جنوب آمریکا یعنی در میسوری متولد شد. تام خیلی شبیه به شخصیت خود مؤلف کتاب است. نویسنده کتاب یعنی ساموئل کلمنس (بیشتر به نام مارک تواین شناخته می شود) یک پسر رؤیایی،‌ با حس قوی تشخیص درست از غلط بوده است. تام یک بچه یتیم است که با عمه اش پالی و بچه های عمه اش زندگی می کند و شیفته این است که هاکی بازی کند و همین طور بتواند به ماهی گیری برود.
عمه اش تلاش می کند تا او را رام و سربراه کند. او را به کلیسا می برد و نافرمانی ها و کله شقی هایش را مجازات می کند. دوشنبه ها برای تام بدترین روزها (در بسیاری از کشورها شروع هفته از روز دوشنبه است). چون که یک هفته کسل کننده همراه با درس و مشق پیش رویش است.
در یک دوشنبه خاص قلب تام فرو می ریزد. چراکه شاگرد جدیدی به نام "بکی تاچر" به مدرسه می آید و تام شیفته او می شود.
یک شب تام با هاکلبرفین بیرون می رود و آنها شاهد قتلی در گورستان می شوند. آنها می بینند که بحثی بین "ماف پاتر" و "دکتر رابینسون" در می گیرد و سرخ پوستی به نام اینجون جو هم دکتر را می کشد و چاقو را در دست پاتر می گذارد. پاتر هوشیار می شود و فکر می کند که دکتر رابینسون را او کشته است و از جو خواهش می کند که ماجرا را به هیچ کس نگوید و دو نفری از صحنه جنایت فرار می کنند.

مارک تواین در 30 نوامبر 1835 در مرز ایالت میسوری آمریکا در روستای فلوریدا با کلبه‌های چوبی پراکنده به دنیا آمد. پدرش قاضی بخش و تاجری کوچک و اصالتاً اهل ویرجینیا بود که در کنتاکی درس حقوق خوانده و در همان‌جا به جین همپتون موخرمایی برخورده و با او ازدواج کرده‌بود. در 12سالگی پدرش فوت کرد و سمیوئل مجبور شد در چاپخانه‌های محلی پادویی کند و بعد در روزنامه‌ای که برادرش اوریون دایر کرده‌بود، ابتدا حروفچین و سپس چاپچی شد.
صفحاتی از روزنامه به مقالات طنزآمیز اختصاص داشت که سمیوئل آنها را می‌نوشت و با امضای عجیب‌غریب چاپ می‌کرد. در 18 سالگی به سنت لوئیس بزرگ‌ترین شهر ایالت میسوری رفت.
سپس به نیویورک رفت و مدت کوتاهی در چاپخانه‌های کوچک کار کرد. در طی 2–3 سال به شهرهای مختلف می‌رفت و در آنجا حروفچینی می‌کرد. وی سفر نافرجامی به آمریکای جنوبی داشت. از 1857 تا 1864 سوار بر کشتی بخار بر می‌سی‌سی‌پی سفر می‌کرد.
در 1859 مجوز ناخدایی کشتی گرفت و در این حین با امضاهای مختلف برای مجلات مقاله‌های طنز می‌نوشت. در جنگ داخلی آمریکا نقش کوچکی را برعهده گرفت. در سال 1866 با آلتا کالیفرنیا برجسته‌ترین روزنامه غرب قراردادی به این مضمون
امضا کرد: خبرنگار سیار بدون محدودیت مکان و زمان و سمت که دور کره زمین می‌گردد و ضمن سفر گزارش می‌نویسد.
با اولیوه لنگدن دختر یکی از صاحبان صنایع ثروتمند نیویورک پس از مغازلات بسیار ازدواج کرد. در بیست سال بین 1875 و 1894 شادترین و ثروتمندترین نویسنده بود و بهترین کتاب‌هایش را در این مدت نوشت. اما در نیمه دهه 1890 اندوه و تلخ‌کامی روزافزونی نصیبش شد. دختر جوانش سوزی وقتی پدر و مادرش در خارج بودند مرد. خانم کلمنز که سال‌ها بیمار بود از دنیا رفت و کوچک‌ترین دخترش ناگهان در شب کریسمس فوت کرد. در 1906 انشای سرگذشتش را آغاز کرد. 15 سال آخر عمرش را با نوشتن کتاب‌های جدّی و چند کتاب طنز گذراند. کلمنز نام مارک تواین را از ناخدای یک کشتی که با این نام در مجلات می‌نوشت به‌عنوان ادای دِین گرفت و در تمام کارهای طنزش از این اسم استفاده کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط