• شناسه کاربری :

  کلمه عبوری :

  انتخاب این نام بی دلیل نبود چه " سمیر " به معنای قصه گوست . کسی که تاریخ و زندگی گذشته یک قوم را در قالب قصه می ریزد و احیا می کند و نشر سمیر در سال 1374 با هدف احیای تاریخ و فرهنگ و ادب ایران زمین فعالیت خود را آغاز کرد و بر پیمان نانوشته ای که با خود بسته بود استوار و پایدار ماند و تا کنون قریب به 500 عنوان کتاب در حوزه رمان های تاریخی و نیز تاریخ به طور اخص و ادبیات کلاسیک به دست نشر سپرده که هر یک نمادی از فخر ایران زمین است و یادمانی برای حفظ دستاوردهای گذشته ایران.
  مجموعه ای که در پیش رو دارید بازتابی است از آن اندیشه و اهتمامی است که نشر سمیر به آن دست یازیده است و امید است به یاری شما و عرضه هرچه بهتر این آثار ایرانمان را بهتر بشناسیم که دلبستگی ها از شناخت حاصل شود نه از آشنایی ها
  انتشارات سمیر فعالیت رسمی خود را از سال1374 شمسی آغاز کرده است، در عرض 21 سال فعالیت خود بیش از 500 عنوان کتاب از آثار برجسته در حوزه های فرهنگ ، تاریخ ، زندیگنامه ، رمان های تاریخی ، ادبیات کلاسیک ،ادبیات ، کودک و نوجوان ،منتشر کرده است.
  بسیاری از این کتابها مورد استقبال قاطبه اهالی کتاب قرار گرفته و به چاپ های متعدد رسیده است. سمیر در کار خود تلاش میکند چه در کاربرد مواد اولیه تولید و چه در طراحی و صفحه آرایی و امور تخصصی نظیر ویرایش، صفحه پردازی و آرایش متن نهایت تلاش خود را به کار گیرد.
  یکی از اموری که سمیر به طور جدی به آن توجه دارد حضور در مجامع و نمایشگاههای بین المللی کتاب و مذاکره و کسب تجربه در حوزه نشراست.
  معرفی اعضاء و همکاران انتشارات سمیر
  - مدیر فروش : آقای بهروز قلعه خندابی
  - مدیر فنی و ویراستار : جناب آقای علی عبدالهی
  - واحد طراحی و گرافیک :جناب آقای احمد آقا قلی زاده - آقای زاشکانی
  - واحد حروفچینی و صفحه آرایی : جناب آقای توکلی
  - واحد لیتوگرافی : لیتوگرافی کارا ( جناب آقای هادیان )
  - مترجمین : کیومرث پارسای – قهرمانی پور - سالومه مهوشان - مهدی افشار - خانم علی دوستی
  - مولفین : خانم جبار زاده – آقای فواد فاروقی – آقای محمد رضا حسن بیگی – آقای خسرو معتضد - خانم معصومه پاکروان