• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

سفر به کره ماه-انتشارات سمير

سفر به کره ماه(1394)

باشگاه “گان” (باشگاه توپچیهای “بالتیمور”) باشگاهی بود که در زمان جنگ برای کشورِ آمریکا، توپ و گلوله تهیه می کرد. در پایان جنگ انفصال در آمریکا، کار باشگاه نیز به اتمام رسیده بود و هر کدام از مسئولان آن در پی کاری دیگر بودند.

نویسنده : ژول ورن

مترجم :

نوبت چاپ : 1

تعداد چاپ :

شابک : 9786005955637

تعداد صفحات : 0

7,500 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

باشگاه “گان” (باشگاه توپچیهای “بالتیمور”) باشگاهی بود که در زمان جنگ برای کشورِ آمریکا، توپ و گلوله تهیه می کرد. در پایان جنگ انفصال در آمریکا، کار باشگاه نیز به اتمام رسیده بود و هر کدام از مسئولان آن در پی کاری دیگر بودند.
“ایمی باربیکن”، رئیس باشگاه گان، پیشنهادی داد که همه از شنیدن آن هیجان زده شدند. اعضای باشگاه طبق پیشنهاد او تصمیم می­ گیرند که به وسیله یک گلوله بزرگ آلومینیومی که از یک توپ عظیم به طول 900 پا پرتاب می شود با کره ماه ارتباط برقرار کنند! قرار می شود گلوله در تاریخ اول دسامبر، سیزده دقیقه مانده به ساعت یازده، پرتاب شود و طبق محاسبات چهار روز بعد به ماه خواهد رسید.
“میشل آردن” فرانسوی (مردی “خودساخته ولی نه مجرب” که همه چیز را بزرگ می­ بیند “مگر آدمیان و دشواریها را”) درخواست می­ کند که در درون این گلوله به ماه برود. باربیکن، رئیس گان کلاب و دشمن خونی میشل آردن که اکنون با او آشتی کرده است، و سروان “نیکول” که یقین دارد که این کار به ثمر نخواهد رسید، با او همسفر می­ شوند. گلوله که کاملترین ابزارهای علمی را در خود دارد و به صورت یک “واگن لی” مجهز شده است، در یک شب مهتابی در حضور هزاران نفر سفر خود را آغاز می­ کند. “بلفوست”، مدیر رصدخانه کمبریج، و “ماستون”، دبیر گان کلاب این سفر فضایی را با تلسکوپ عظیمی در “لانگز پیک”، روی کوههای صخره ­ای دنبال می کنند

ژول ورن (1905-1828) نویسنده نامی و آینده نگر فرانسوی بود که کتابهای زیادی با مضمون علمی-تخیلی نوشت. ژول ورن در هشتم فوریه 1828 میلادی در یک خانواده مرفه در جزیره ریدو شهر نانت فرانسه به دنیا آمد.
ژول ورن بنا به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. در ابتدا هرچند موفق نبود، ولی بعد پیشرفت سریعی کرد. «پنج هفته در بالون» او بسیار موفق بود و هواخواهان بسیاری یافت. ناشر آثار او، ژول هتزل برای او دوست و مشاور و همراه بسیار خوبی بود.
در آغاز آثار ژول ورن تنها در میان کودکان طرفداران و علاقمندانی داشت تا آن که منتقد و نویسنده‌ای به نام مارسل موره (1969-1887) چندین کتاب و رساله درباره ژول ورن نوشت و او را چنان که بود به دنیا معرفی کرد. مارسل موره در دو کتاب: «ژول ورن بسیار شگفت انگیز» (1960) و «اکتشافات ژول ورن» (1963) ژول ورن را به دنیا شناساند و از آن به بعد دوستداران ادب با نظر جدی تری به ژول ورن می‌نگرند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط