• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

جزيره در آتش-انتشارات سمير

جزیره در آتش(1394)

این کتابی که بعد از مرگ ژول ورن درباره او نوشته شد اثر شارل لومیربنام ژول ورن است که در سال 1908 منتشر شد. بعد از این تاریخ بسیاری از آثار و مقاله ها در فرانسه و در سایر کشورها درباره ژول ورن و زندگی او انتشار یافت.

نویسنده : ژول ورن

مترجم : سپهر حاجتی

نوبت چاپ : 1

تعداد چاپ :

شابک : 9786005955729

تعداد صفحات : 72

7,500 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

این کتابی که بعد از مرگ ژول ورن درباره او نوشته شد اثر شارل لومیر و به نام ژول ورن است که در سال 1908 منتشر شد. بعد از این تاریخ بسیاری از آثار و مقاله ها در فرانسه و در سایر کشورها درباره ژول ورن و زندگی او انتشار یافت.
در 18 اکتبز 1827 در ساعت 5 عصر یک کشتی کوچک بادبانی با وزش باد و کمک بادبان سعی می کرد قبل از فرا رسیدن شب به بندری کوچک در یونان وارد شود. این بندر یکی از بنادر قدیمی بود و ؛ هومر هم از آن یاد نموده است و دریای اژه در اطراف آن قرار داشت . در آن تاریخ مذهب مردم یونان آمیخته ای از افسانه های خدایان و بعضی اعتقادات مسیحیت بود...

ژول ورن در هشتم فوریه (1828) در یک خانواده مرفه در منطقه بندری شهر نانت فرانسه متولد شد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد، اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. اگر چه در ابتدا در این کار موفق نبود و از دیدگاه مالی هم در مضیقه قرار گرفته بود، اما پس از آن به سرعت پیشرفت کرد.
پنج‌گانه مشهور او که دربرگیرنده کتاب‌های سفر به مرکز زمین، بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دور دنیا در هشتاد روز است، شهرتی جهان‌گیر به وی داد. او در مقام دومین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایشان از سال (1979) تاکنون، بیشترین بازگردانی را به زبان‌های گوناگون جهان داشته‌اند. پیش و پس از او به‌ترتیب آگاتا کریستی و شکسپیر، نویسنده‌های انگلیسی جا دارند.
در آغاز آثار ژول ورن تنها در میان کودکان طرفداران و علاقه‌مندانی داشت تا آن که منتقد و نویسنده‌ای به نام مارسل موره (1969–1887) چندین کتاب و رساله درباره ژول ورن نوشت و او را چنان‌که بود به دنیا معرفی کرد. مارسل موره در دو کتاب: «ژول ورن بسیار شگفت‌انگیز» (1960) و «اکتشافات ژول ورن» (1963) ژول ورن را به دنیا شناساند و از آن به بعد دوستداران ادب با نظر جدی تری به ژول ورن می‌نگرند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط