• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

قاتلان در آيينه-انتشارات سمير

قاتلان در آیینه(0)

در روز 26 ژوئیه 1864 میلادی، یک کشتی تفریحی بسیار زیبا به نام «ونکن» که متعلق به لرد «گلناروان»، یک اصیل‌زاده اسکاتلندی بود، اولین سفر دریایی خود را آغاز کرد.

نویسنده : ژول ورن

مترجم :

نوبت چاپ : 1

تعداد چاپ :

شابک : 9789642621422

تعداد صفحات : 0

12,500 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

در روز 26 ژوئیه 1864 میلادی، یک کشتی تفریحی بسیار زیبا به نام «ونکن» که متعلق به لرد «گلناروان»، یک اصیل‌زاده اسکاتلندی بود، اولین سفر دریایی خود را آغاز کرد.
بر فراز بلندترین دکل کشتی پرچم انگلیس در اهتزاز بود و در آن لرد گلناروان و لیدی «هلنا» همسر جوان او و دوستانش قرار داشتند، آنها کوسه‌ماهی‌ را به قلاب انداختند و آن را صید کردند. در شکم حیوان دریایی یک بطری پیدا کردند که درون بطری کاغذهایی با نوشته‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی قرار داشت که حامل پیامی از یک حادثه بسیار ترسناک بود.
پیام از این قرار بود که کشتی بریتانیا در سواحل پاتاگونیا در نیم‌کره جنوبی غرق شد. دو ملوان و کاپیتان گرانت به طرف خشکی رفتند و سعی کردند؛ در آن‌جا لنگر بیندازند، ولی به وسیله سرخ‌پوستان بی‌رحم دستگیر شدند. در آن کاغذها سندی مبنی بر نقشه جغرافیایی آن منطقه، به همراه طلب کمک برای آزادی آنها درج شده بود.
لرد گلناروان تلگرافی به روزنامه‌های تایمز و مورینگ کرونیک زد و برای کمک و نجات دو ملوان و کاپیتان گرانت شتافت. این کتاب با موضوع داستان‌های فرانسه، برای نوجوانان به نگارش درآمده است

ژول ورن در هشتم فوریه (1828) در یک خانواده مرفه در منطقه بندری شهر نانت فرانسه متولد شد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد، اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود. اگر چه در ابتدا در این کار موفق نبود و از دیدگاه مالی هم در مضیقه قرار گرفته بود، اما پس از آن به سرعت پیشرفت کرد.
نج‌گانه مشهور او که دربرگیرنده کتاب‌های سفر به مرکز زمین، بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دور دنیا در هشتاد روز است، شهرتی جهان‌گیر به وی داد. او در مقام دومین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایشان از سال (1979) تاکنون، بیشترین بازگردانی را به زبان‌های گوناگون جهان داشته‌اند. پیش و پس از او به‌ترتیب آگاتا کریستی و شکسپیر، نویسنده‌های انگلیسی جا دارند.
در آغاز آثار ژول ورن تنها در میان کودکان طرفداران و علاقه‌مندانی داشت تا آن که منتقد و نویسنده‌ای به نام مارسل موره (1969–1887) چندین کتاب و رساله درباره ژول ورن نوشت و او را چنان‌که بود به دنیا معرفی کرد. مارسل موره در دو کتاب: «ژول ورن بسیار شگفت‌انگیز» (1960) و «اکتشافات ژول ورن» (1963) ژول ورن را به دنیا شناساند و از آن به بعد دوستداران ادب با نظر جدی تری به ژول ورن می‌نگرند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط